Konsole do gier. Dlaczego wygrywają z komputerami?

Gry na konsolę

Technika wciąż idzie do przodu i ciężko jest spędzić dzień nie korzystając z urządzeń takich jak komputer, tablet czy telefon. Na ulicy oraz w każdym miejscu publicznym widzimy osoby zapatrzone w ekrany swoich urządzeń a i sami zwykle nie jesteśmy całkowicie wolni od tego nałogu.

Współczesne urządzenia służą nam do pracy, wyszukiwania informacji ale także do rozładowywania stresu i do rozrywki. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i dlaczego naszym zdaniem konsole do gier podpinane do telewizora są o wiele lepszym wyjściem, niż tradycyjny PC lub laptop?

Zobacz też wpis Jaki telewizor do konsoli

 Zalety posiadania konsoli do gier

 1. Praca

  Popularne konsole takie jak PlayStation czy Xbox dają użytkownikowi możliwość połączenia się z internetem i wyszukiwanie w nim dowolnych treści tak jak w komputerze. Akcesoria dedykowane do konsoli, takie jak kamera czy klawiatura, umożliwiają pracę równie sprawną jak przy ekranie komputera. Różnica jest taka, że zazwyczaj mamy wtedy do dyspozycji o wiele większy ekran. Konsola nie zmusza nas do zajmowania pozycji siedzącej przy biurku, korzystania z podstawek lub trzymania komputera na kolanach. Daje swobodę ruchu, co jest szczególnie cenne na przykład podczas przeprowadzania wideokonferencji.

 2. Relaks

  O ileż lepiej będą wyglądały filmy, zdjęcia lub teledyski oglądane dzięki konsoli na ekranie telewizora (tutaj zalecamy wybór dobrego telewizora do konsoli). Nie bagatelizujmy także jakości dźwięku – możliwość synchronizacji konsoli z systemem kina domowego sprawia, że nie tylko odbiór obrazu ale i dźwięku przeniesie nas w nową rzeczywistość. Każdy, kto zacznie korzystać z konsoli w ten sposób, z pewnością zauważy olbrzymią różnicę pomiędzy nią a komputerem.

  Pad do konsoli

 3. Rozrywka

  Poza dostępem do internetu i ciekawych aplikacji, należy pamiętać, że konsole były początkowo urządzeniami dedykowanymi wyłącznie do gier. Także na tym polu nastąpił dynamiczny rozwój technologiczny i to właśnie w tej kwestii konsole nie mają sobie równych, a żaden komputer, niezależnie od rodzaju swojej karty graficznej, karty dźwiękowej, ilości pamięci i innych parametrów, nigdy konsoli nie dorówna.

  Konsola daje wiele możliwości grania – możemy używać joypadów, joysticków lub klawiatury oraz dodatkowych akcesoriów takich jak kierownice, pistolety i inne, spotykane także w wersji dedykowanej dla komputerów.

  Tylko konsola daje jednak możliwość spędzenia czasu gry w ruchu i połączenia przyjemnego z pożytecznym. W zależności od zainteresowań, dzięki kamerze i czujnikom lub kontrolerom ruchu, możemy wziąć udział w rozgrywkach sportowych, tanecznych, lub w walce. Idealna konsola to taska, która zaspokoi oczekiwania dorosłych, i nada się jako konsola do gier dla dzieci. Nie wychodząc z domu możemy startować w wyścigach, wygrywać mecze bokserskie i strzelać z łuku. Zdobywać uznanie w konkursach tanecznych, ćwiczyć gibkość trenując zumbę, lub trenować całe ciało dzięki grom zawierającym ćwiczenia ogólnoustrojowe.

  Zachęty wirtualnego trenera i bicie własnych rekordów sprawią, że wysiłek przed ekranem będzie przyjemny i motywujący i nikt już nie powie, że marnujemy czas wpatrując się w ekran, bo czy można wykorzystać czas lepiej, niż jednocześnie relaksując się i dbając o swoją kondycję?

Jaka konsola do gier jest najpopularniejsza? Zerknij poniżej!

Zobacz więcej konsol do gier!

Oczywiście zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy konsoli i komputerów mają własne argumenty w dyskusji na temat „który sprzęt wybrać”. Warto przetestować i porównać wszystko osobiście, ale żywimy przekonanie graniczące z pewnością, że kto raz poznał możliwości konsoli, nigdy nie będzie chciał wymienić jej na komputer bo na tak wszechstronny sprzęt ludzie czekali od lat – i nareszcie się doczekali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *