Jaki kupić odtwarzacz DVD

DVD

W czasach, w których coraz częściej korzystamy z sieci do oglądania danych filmów, odtwarzacze DVD stale muszą walczyć o nowych klientów. Oferowane są zatem coraz to nowe usługi, lepsza jakość a także trwałość urządzenia. Dzisiaj zastanowimy się  nad tym, ,,jaki odtwarzacz DVD kupić” i czym kierować się przy wyborze.

Przeznaczenie odtwarzacza

Każdy z nas potrzebuje określonego sprzętu w danym celu. Odtwarzacz DVD będzie dla nas albo uzupełnieniem domowego repertuaru albo też cotygodniową rozrywką dla całej rodziny. Filmy na DVD wychodzą stosunkowo szybko po premierze kinowej, jeżeli jesteśmy zwolennikami oglądania ich na dużym ekranie (kosztem męczenia wzroku przy użyciu laptopa), z pewnością zainteresujemy się właśnie odtwarzaczem DVD.

Istotnym elementem przy wyborze odtwarzacza DVD jest jego funkcjonalność.

Zwróć uwagę na obsługiwane formaty przez odtwarzacz. Powinien on bez problemu odczytać takie pliki jak mkv czy xvid (avi). Pliki te są oczywistym standardem, jednak nie każdy odtwarzacz sobie z nimi radzi. Im więcej for,matów taki sprzęt obsługuje, tym lepiej.

Odtwarzacza powinien odczytywać pliki tekstowe *.txt, i *.srt. Dzięki temu będzie można obejrzeć film w oryginalnej ścieżce dźwiękowej z napisami pobranymi z internetu, które są często lepiej dopracowane niż przez polskich wydawców.

istotnym elementem jest także ilość i rodzaj wejść. HDMI to podstawa. Oprócz tego warto, aby miał wejście USB, aby odczytać pliki (filmy, muzyka, zdjęcia) z pendrive’a lub telefonu.  Powinien mieć także wyjście optyczne, aby połączyć go z kinem domowym. Kabel optyczny gwarantuje najlepszą jakość dźwięku.

Współczesne dekodery, podobnie jak telewizory Smart, mogą mieć zainstalowanych wiele aplikacji, np, Youtube, Netflix czy iPLA. Dekodery tego typu same w sobie są smart i mogą stać się uzupełnieniem zwykłego telewizora dając bardzo wiele możliwości.

W skrócie, wybierając odtwarzacz DVD zwróć uwagę na:

  • Kodeki,
  • możliwość wyświetlenia napisów w UTF-8
  • Ilość i rodzaj złącz (wejść)
  • Czy ma możliwość instalowania aplikacji.

 

Cena odtwarzacza DVD

Płyta DVD

Na rynku znajduje się wiele produktów, które kuszą dodatkowymi opcjami czy też dodatkowym zestawem głośników. Wszystko po to, aby przekonać do siebie niezdecydowanego klienta. Owi klienci są dla firmy najbardziej atrakcyjnymi i gwarantują dodatkowy przychód, który długofalowo może się przerodzić w stałą współpracę (przywiązujemy się do danych marek, o ile spełniają nasze oczekiwania). Podstawowym parametrem, nad którym powinniśmy się zatem skupić jest cena odtwarzacza. Czasami w przystępnej kwocie możemy znaleźć produkt naprawdę dobrej jakości, innym razem będziemy musieli wydać ,,trochę grosza”, aby oglądanie było dla nas przyjemnością.

 

Co również istotne, firmy z największym prestiżem cenią się najbardziej. Pamiętajmy o tym i nie liczmy na złoty interes, w którym kupimy produkt uznanej marki za bezcen. Prawdopodobnie jeśli zależy nam na jakości, będziemy musieli wydać sporo gotówki. Zakup zwróci się jednak w doznaniach, które otrzymamy dzięki użytkowaniu sprzętu bardzo dobrego. Przecież nikt nie lubi przeciętności!

Wybór producenta

Jest to kluczowa kwestia i wiąże się z wszystkimi innymi. Dobry producent odpowiednio wyeksponuje swój produkt, ale także zadba o cenę oraz funkcje dodatkowe urządzenia. Starajmy się unikać tych wątpliwych, mało znanych. Oczywiście, wśród nich znajdą się także ,,perełki”, które za niską ceną oferują ogrom luksusu, jednak zdecydowanie częściej doznamy zwyczajnego zawodu.

Co równie istotne, wszystkie sprzęty muszą spełniać europejskie normy. Przyglądajmy się zatem ze szczególną uwagą chińskim zamiennikom, które często nie posiadają podstawowych certyfikatów (zamiast tego, chwaląc się własnymi). Bezpieczne urządzenie to także gwarancja udanego zakupu. Nie możemy polegać tylko i wyłącznie na kryterium cenowym. Za jakość się płaci i to w każdej dziedzinie, przy każdym produkcie.

Jaki odtwarzacz DVD kupić – to pytanie, które będzie miało inną odpowiedź w zależności od nas samych. Przed dokonaniem decyzji oraz ostatecznym wyborem danego asortymentu warto jednak poznać opinie o nim a także wszystkie przydatne funkcje. W razie wątpliwości, możemy o wybór zapytać sprzedawcę pracującego w danym sklepie. Będzie on miał z pewnością wiedzę merytoryczną, która wspomoże nas przy tej niezwykle trudnej decyzji.

 

Aby nie szukać dalej, poniżej najlepsze odtwarzacze DVD na Polskim rynku, docenione przez użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *