Co to jest telewizor LED i czym rożni się od LCD

kobieta oglądająca tv

        Obecnie rynek oferuje bardzo szeroką gamę różnych telewizorów. Producenci oferują urządzenia w różnych cenach, zależne jest to od wielu czynników, takich jak na przykład rozmiar odbiornika czy jego funkcji.

         Od jakiegoś czasu wielką popularnością cieszą się telewizory LED. Wielu producentów ma w swojej ofercie takie właśnie odbiorniki. Przede wszystkim mają one wielu zwolenników i jest na nie zapotrzebowanie. Czym dokładnie są takie telewizory ? Z pewnością są ulepszoną wersją standardowych odbiorników typu LCD. Telewizory LED dzielone są generalnie na dwie grupy: Edge oraz Full. Edge LED charakteryzuje się tańszym sposobem podświetlania. Diody umiejscowione są tuż przy krawędziach telewizora, a to wiąże się z niedokładnym podświetleniem matrycy. W przypadku drugiej opcji, czyli Full LED, diody rozmieszczone są równomiernie pod całą matrycą. Daje to dużo lepszy obraz, przez co telewizory w wersji Full LED są droższe od swoich poprzedników. Ważne też, aby wiedzieć, że im więcej jest diod, tym więcej prądu się czerpie.

        Z pewnością telewizory LED są zaprojektowane dla osób, które lubią cienkie urządzenia o niskim zużyciu prądu. Dzięki tym urządzeniom oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy gra na konsoli będzie wielką przyjemnością. Urządzenia te są określane jako designerskie oraz należą do tak zwanej wyższej półki.

 LCD czy LED

Wielu kinomanów zastanawia się pomiędzy wyborem odbiornika typu LCD a LED. Telewizor LED charakteryzuje się najwyższą wartością współczynnika kontrastu. Jakość kolorów jest w nim bardzo dobra i wyrazista. Filmy oglądane w takich żywych barwach są zdecydowanie dużo ciekawsze i atrakcyjniejsze dla oka. Z pewnością nie można powiedzieć tego o standardowych telewizorach typu LCD, których jakość obrazu nie jest tak perfekcyjna. Krótko mówiąc, telewizory LCD charakteryzują się niższym kontrastem, niż odbiorniki LED.                   telewizor led

Dodatkowo telewizory LCD mają węższe kąty widzenia, niż telewizory LED. Ponad to, urządzenia LED charakteryzują się stosunkowo niskim zużyciem prądu w porównaniu do klasycznych odbiorników. Ze względów chociażby ekonomicznych, warto zainwestować w odbiorniki z nowoczesnych technologii. Telewizory LED charakteryzują się stosunkowo cienkim kineskopem, z tego też względu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ grubsza obudowa powoli ,,wychodzi z mody”. Cienkie kineskopy są atrakcyjniejsze i na pewno można je określić jako designerskie.

Telewizory LED są zdecydowanie urządzeniami z wyższej półki, charakteryzują się wyższą ceną niż telewizory LCD, ale mają niższe zużycie energii i dzięki temu przyczyniają się do obniżenia rachunków. Dzięki nowym technologiom w domu można mieć tak zwane małe kino, ponieważ telewizory dają teraz świetną jakość obrazu oraz dźwięku, w porównaniu do odbiorników z poprzednich lat. Na pewno warto zainwestować w nowe technologie, ponieważ przekłada się to na zadowolenie użytkowników. Rzeczywistość pokazuje, że telewizory typu LCD są już wypierane przez nowoczesne odbiorniki typu LED.

Co wybrać 2D czy 3D?

Obraz trójwymiarowy obecny jest już wszędzie i wiele telewizorów, zwłaszcza będących elementem kina domowego wyposażonych jest w 3D.
Odpowiedź na pytanie, czy wybrać telewizor 2D, czy może 3D, nie jest jednoznaczna i każdy musi sprawdzić sam czy jest to dobry dla niego wybór.

Najpopularniejsze modele telewwizoró LED wg. rankingu Nokaut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *